Od začetka leta 2024 so se na evropskih tleh povečala kriminalna dejanja, motivirana s protikrščanskim sovraštvom. Gre za trend, ki ga je v sporočilu za javnost pravkar obsodil Observatorij za nestrpnost in diskriminacijo kristjanov v Evropi (OIDAC-Europe), nevladna organizacija s sedežem na Dunaju v Avstriji
OIDAC-Europe je 22. avgusta 2024, ko je Cerkev praznovala praznik Marijinega brezmadežnega srca, sodeloval pri mednarodnem dnevu spomina na žrtve nasilja na podlagi vere ali veroizpovedi.
Dan, ki se je končal s pomirjujočo izjavo generalnega sekretarja Združenih narodov, v kateri je Antonio Gutierrez obžaloval, da se “po vsem svetu posamezniki in skupnosti soočajo z nasiljem na podlagi vere ali prepričanja,” je poročala Dunajska informacijska služba. Način, kako zamolčati dejstvo, da kristjani na splošno plačujejo najvišjo ceno za versko preganjanje.
Da bi ponovno vzpostavili resnico, ki jo poudarjajo številke, je ob koncu dneva spregovorila Anja Hoffmann, članica organizacije OIDAC-Evropa, ki je spomnila na “letno poročilo 2022/2023, ki ga je objavila njena organizacija,” in ki mu je ta stran decembra 2023 posvetila članek: v njem je poudarjeno “44-odstotno povečanje števila protikrščanskih zločinov iz sovraštva,” poroča Omnes Mag.
Izvršna direktorica je omenila novejše podatke, ki bodo uporabljeni v prihodnjem letnem poročilu: zdi se, da je položaj kristjanov v Evropi vse bolj negotov, saj je bilo OIDAC-Evropa prijavljenih “petindvajset primerov neposrednega fizičnega nasilja in poskusa umora nad kristjani zaradi njihove vere,” poroča spletna stran z verskimi informacijami Omnes.
“Države na evropski celini, kjer je teh napadov največ, so Združeno kraljestvo, Francija, Španija, Italija, Nemčija, Poljska in Srbija,” navaja ista spletna stran: dokaz, da negotovost še zdaleč ni samo občutek, ki ga lahko doživljajo kristjani, ampak je postala resničnost za tiste, ki izpovedujejo vero v Jezusa Kristusa.
V nasprotju s splošnim prepričanjem, vodja OIDAC-Evropa vztraja, da večino protikrščanskih grozodejstev “zagrešijo pripadniki skrajno levih skupin, feministke ali radikalizirani člani ‚skupnosti LGBT‘”.
In ugotavlja, da ta kriminalna dejanja postajajo skoraj „normalna“, glede na njihovo odmevnost na družbenih omrežjih, in to povsem nekaznovano.
Nazadnje Anja Hoffmann poudarja, da so dejanja, o katerih je poročal OIDAC, le vrh ledene gore: “Zaradi maloštevilnih virov, ki jih imamo, in pomanjkanja sredstev, ki so na voljo za prijavo protikrščanskih dejanj, menimo, da ta problem ostaja močno podcenjen,” še navaja Omnes.
Med predlaganimi ukrepi OIDAC od evropskih medijev zahteva, naj bolje poročajo o protikrščanskih zločinih iz sovraštva: pobožna želja, na primer kar zadeva javne medije v Franciji, kjer obravnava tem, povezanih s Cerkvijo in krščanstvom, pušča veliko želenega, če uporabimo blagi evfemizem.
Vir: fsspx.news